01-06-2020
Vitra’dan Kendi Kendini Temizleyen Karolar

Vitra’dan Kendi Kendini Temizleyen Karolar

Ürünlerini insan sağlığını düşünerek tasarlayan VitrA’nın inovasyon merkezinde geliştirilen özel yüzey kaplaması sayesinde, duvar karoları kendi kendini temizliyor. Ortamdaki ışık ve nemden yararlanan ileri bir nanoteknoloji yüzey uygulaması olan VitrA Shield ile kaplanan karolar, fotokatalitik özelliği kazanarak kendi yüzeylerini temizliyor.

 

VitrA Shield, karoların üstündeki toz veya kir parçacıklarını, yüzeye temas ettiği anda ortamdaki ışık ve nem yardımıyla ayrıştırıp ortadan kaldırıyor. Böylece, temizlik için ihtiyaç duyulan su, enerji, kimyasallar ve emeği önemli ölçüde azaltıyor. Aynı zamanda zararlı organizmalara karşı da koruma sağlayarak, döşendiği mekanda bakteri oluşumunu engelleyerek hijyeni artırıyor.

Fotokatalitik özelliğiyle havanın kalitesini artıran VitrA Shield; mutfaklardan balkon ve yıkanma alanlarına, tuvaletlerden kreş, AVM ve depolara pek çok mekanda kullanılabiliyor. Dış mekanlarda azot oksit, sülfür oksit ve egzoz dumanı, iç mekanlarda ise ter ve sigara dumanı gibi kötü kokuları azaltıyor.


Yükleniyor...
Yükleniyor...