01-06-2020
REHAU’dan Su Kaçaklarına Karşı Akıllı Tespit Sistemi: RE.GUARD

REHAU’dan Su Kaçaklarına Karşı Akıllı Tespit Sistemi: RE.GUARD

Polimer uzmanı REHAU’nun ultrasonik ölçüm teknolojisini kullanan RE.GUARD ile mahaller daha güvenli olacak. Aynı zamanda RE.GUARD ile damlayan musluklar veya patlayan borular anında tespit edilerek, olası hasarlar önlenebilecek.

 

 

Polimer uzmanı REHAU, RE.GUARD kaçak tespit sistemi ile akıllı bir izleme aracı sunuyor. Hızlı ve bağımsız bir şekilde gösterdiği reaksiyon sayesinde, ciddi su hasarı risklerini en aza indirmeye yardımcı olan RE.GUARD, tasarımı ve işlevselliğinden dolayı, 2019 Red Dot Design Award ve Plus X Ödülü ile "2019 Yılın En İyi Ürünü" unvanına layık görüldü.

Akıllı izleme

RE.GUARD kontrol kaçak tespit sistemi, ultrasonik dalga teknolojisini kullanarak, boru hatlarındaki su akışını takip ediyor ve entegre yazılımı sayesinde gerçek zamanlı bir değerlendirme yapıyor. RE.GUARD, aynı zamanda basınç düşüşünü de ölçüyor. Bu sayede ciddi hasarlara yol açabilecek genelde tespit edilemeyen damla şeklindeki kaçaklar ve borudan kaynaklı kaçakları güvenilir bir şekilde tespit edilebiliyor. Küresel vana kapatıldığında sistem su basıncı değerlendirmesi yapıyor ve sonuçları önceden tanımlanmış sınır değerleriyle sürekli olarak karşılaştırıyor. Eğer RE.GUARD bir anormallik tespit ederse, su sistemi girişini derhal kapatıyor. Buna ilave olarak isteğe bağlı kullanılan RE.GUARD kaçak sensörleri hasarları kapsamlı şekilde önlemek için, sertifikalı Z-Wave kablosuz (radyo dalgası) standardı sayesinde, çamaşır makineleri veya bulaşık makineleri yanı gibi hassas noktalara yerleştirilebiliyor, böylece ciddi durumlar, zemin ıslaklığı ölçümü ile hemen fark edilebiliyor. Kaçak tespiti yanı sıra su tüketimi de RE.GUARD uygulaması kullanılarak takip edilebiliyor. Uygulama uzun vadede, tüketimde tasarruf potansiyellerinin belirlenmesine yardımcı oluyor.

Uygulama üzerinden sezgisel kurulum ve merkezi kontrol

Kompakt tasarımı sayesinde, doğrudan su sayacından hemen sonra ve su filtresinin önüne  ana su hattına kolayca monte edilebilen sistem, sezgisel kurulum sihirbazı yardımıyla sadece birkaç adımda hızlı ve kolay bir şekilde devreye alınabiliyor. Sistem, RE.GUARD uygulaması aracılığıyla kumanda ediliyor. Akış süresi, akış miktarı ve akış hızı ile damla şeklindeki kaçakların ölçümleri, zaman ve frekans için parametreleri ve sınır değerleri kolayca ayarlamanıza ve uyarlamanıza imkan veriyor. Uygulama, kullanıcı tarafından belirlenen limitlerin aşılması nedeniyle su hattını kapatmışsa, manuel kumanda üzerinden veya cep telefonu uygulaması yardımı ile hattı kolayca tekrar açma seçeneği sunuyor.

Z-Wave ile güvenli bağlantı

RE.GUARD sistem bileşenlerini, birbiriyle bağlayan uluslararası sertifikalı kablosuz (radyo dalgası) standardı Z-Wave, ek bir koruma sağlıyor. Z-Wave cihazları yalnızca birbirleriyle ve RE.HUB ağ geçidi ile iletişim kuruyor. Sonuç olarak, cihazlar doğrudan harici saldırılara karşı korunuyor ve RE.GUARD, internet erişimi veya bulut bağlantısı olmadan da çalıştırılabiliyor.


Yükleniyor...
Yükleniyor...