01-08-2020
Emas Makina Sanayi A.Ş. Pazarlama Müdürü Atakan Unan: Gelişmiş Teknolojilere Sahip Ürünlerimizle Kullanıcılarımızın Hayatını Kolaylaştırıyoruz

Emas Makina Sanayi A.Ş. Pazarlama Müdürü Atakan Unan: Gelişmiş Teknolojilere Sahip Ürünlerimizle Kullanıcılarımızın Hayatını Kolaylaştırıyoruz

Gerek satış ve satış sonrası hizmetler kapsamında, gerek sektöre sunulan yenilikçi ürünler kapsamında dijitalleşen iklimlendirme sektörü, çözümleriyle hayatımızı kolaylaştırıyor. Bu bağlamda, hata durumunda devreye giren sesli uyarı sistemine sahip, çevreci ve bağlanabilir özellikteki E.C.A. Confeo Premix kombiyi konuştuğumuz Emas Makine Sanayi A.Ş. Pazarlama Müdürü Atakan Unan, "Cihaz kapasitesinin yüzde 15’e kadar üstüne çıkarak daha konforlu sıcak su alma imkanı sağlayan boost özelliğine sahip ürünümüzle üstün bir konfor yaratıyoruz" diyor.

 

Covid – 19 salgını dünyanın çeşitli ülkelerinde şiddetini artırarak devam ediyorken, Türkiye’de vaka ve ölüm sayısının azaldığı normalleşme sürecine girdik. Ancak bu süreci “Yeni Normal” olarak adlandırıyoruz. Ülke normallerinde köklü bir değişime gittiğimiz bu dönemde, iklimlendirme sektörü nasıl bir rol oynuyor?

Normalleşme sürecine girdiğimiz andan itibaren pazardaki hareketliliğin artmış olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki dönemde talebin daha da yoğunlaşacağını öngörüyoruz. Uzmanların açıklamaları, koronavirüsün hava yoluyla veya klima kullanımıyla bulaşma riskinin bilimsel olarak kanıtlanmadığı yönünde. Bu açıklamalar tüketiciyi rahatlatıyor. Ek olarak tüketici hijyenik nitelikleri olan ürünlere yönelmeye başladı.

Sadece klima sektöründe değil birçok sektörde bu şekilde eğilim yaşanıyor. Günümüz koşulları gereği sektörde liderliği hedefleyen üretici firmalar, dijitalleşmeye yönelik yatırımlarını artırıyor. 30 yılı aşkın süredir iklimlendirme sektörünün önemli oyuncularından biri olan E.C.A., satış süreçlerinin doğru işlemesi ve satış sonrası hizmetler kapsamında dijital platformlar üzerinden nasıl hizmetler sunuyor?

Her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de dijitalleşme önemli bir kavram olarak öne çıkıyor. Özellikle yaşanılan pandemi süreci sonrası sektörler ve markalar bu noktada yeni adımlar atmaya başladı. Bizler de E.C.A. olarak satış sonrası hizmet kalitemizi artırmak ve tüketici ihtiyaçlarına daha hızlı çözüm sunmak adına tüketicilerimizin 7/24 müşteri temsilcisine ve kendilerine en yakın E.C.A. yetkili servisine ulaşabileceği, yeni ürün ve kampanyaları takip edebileceği “E.C.A. Mobil” uygulamasını geliştirdik.

E.C.A. Mobil kullanıcıları, arıza durumlarında hasar tespitilerini video ve fotoğraf yoluyla rahatlıkla aplikasyona yükleyebiliyor ve teknik ekibe çok hızlı ulaşım sağlayabiliyorlar. Konuyla ilgili kendilerine en yakın yetkili servise yönlendirilme ya da sorunun çözümünün ne olacağıyla ilgili bilgiye çok daha kısa sürede erişebiliyorlar. Üstelik E.C.A. Mobil’e üye olmak için sadece E.C.A. hizmeti almış oldukları telefon bilgisi ile giriş yapmaları yeterli.

Dijitalleşmenin satış ve satış sonrası hizmetler noktasında sağladığı faydayı konuştuk. Bununla birlikte ürünlerin sahip olduğu dijital ve bağlanabilir özellikleri de, kullanıcı hayatını kolaylaştırması bakımından günümüzde oldukça önemli. Bu noktada sektöre sunduğunuz yeni Confeo Premix kombinizin özelliklerinden ve kullanıcılarına sunduğu avantajlardan bahseder misiniz? Confeo Premix kombiyi full dokunmatik cam ekranı ve cam ön panelli estetik tasarımıyla geçtiğimiz aylarda tüketicilerimizin beğenisine sunduk. Sessiz çalışma özelliği ve çevre dostu oluşunun yanı sıra hata durumunda devreye giren sesli uyarı sistemiyle oluşabilecek kazaların da önüne geçen bir sisteme sahip. Akıllı oda termostatı vasıtasıyla iOS ve Android uygulamaları ile internet üzerinden kontrol edilebilen Confeo Premix kombi; çocuk kilidi, Türkçe-İngilizce dil seçeneği ve açıklamalı menü içerikleriyle tüm üstün özellikleri bir araya getiriyor. Ayrıca Confeo Premix kombi, yüzde 15’e kadar cihaz kapasitesinin üstüne çıkarak daha konforlu sıcak su alma imkanı sağlayan boost özelliği ile üstün bir konfor yaratıyor.

Enerji Verimliliği Derneği (VERİMDER)’nin yaptığı açıklamaya göre, Türkiye’de cari açığı oluşturan en büyük faktörlerden biri, enerji ithalatı. Evlerde geçirdiğimiz zamanın artması, beraberinde ihtiyaç duyduğumuz enerji miktarını da artıracak. Dolayısıyla, enerjinin verimli kullanılması ve enerji kullanırken çevreye vereceğimiz zararın minimuma indirgenmesi büyük önem arz ediyor. Bu bağlamda, A sınıfı, ErP’ye uygun Felis Yoğuşmalı Kazan ürününüz, kullanıcılarına ne gibi faydalar sağlıyor?

Merkezi ısıtma sistemleri için, E.C.A. Ar-Ge merkezi tarafından tasarlanan ve geliştirilen yüzde 100 yerli sermaye ile üretilen Felis kazanlar, düşük atıkgaz emisyon değerleri ile çevreci ve Avrupa normlarını sağlayan yüksek verimli yoğuşmalı kazan sınıfında yer alıyor. E.C.A. Felis duvar tipi yoğuşmalı kazanların, dış havaya duyarlı yeni nesil kontrol paneli ile optimum verimde çalışması sağlanıyor. Türkçe menülü geniş LCD ekranlı kontrol paneli üzerinden saatlik, günlük, aylık programlama yapabilme, hata parametrelerini görebilme ve farklı sıcaklık devrelerini kontrol imkanı sunuyor. E.C.A. Felis duvar tipi yoğuşmalı kazanlarda kullanılan paslanmaz çelik eşanjör sayesinde dayanıklılık artıyor ve yüksek verim oranı elde ediliyor.

Felis serisi kazanların en önemli özelliği ise E.C.A. Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilen entegre baca klapesi sayesinde daha küçük baca çapı ve düşük baca maliyeti ile tasarruf ve ilk yatırım avantajı sağlaması. Felis kazanlar yüzde 19’a varan modülasyon oranı sayesinde, ihtiyaç yoğunluğuna göre gaz tüketim oranını ayarlayarak mevsim geçiş aylarında büyük tasarruf sağlıyor.

Teknoloji ile tasarım, E.C.A. Dizayn Panel Radyatörlerde buluşuyor

Günümüzde, yapılarda tasarım odaklı yaklaşımların önemini artırmasına bağlı olarak tanınabilir, takdir edilen, kalıcı ve ayırt edici tasarımlara sahip yapı ürünlerinin de önemi artırıyor. Düzlem yüzeyli, dikey, 4D, desenli ve daha pek çok alt türü bulunan dizayn panel radyatörlerinizin mimari tasarıma etkileri ile ilgili neler söylersiniz?

Tasarımı odak noktasına alan yeni nesil mimari yapıların iç dizaynı da son derece spesifik kurgularla donatılıyor. Dizayn radyatörler de bu unsurların önemli bir parçası. Teknoloji ile tasarımı aynı ürüne entegre ettiğimiz dizayn radyatörler ile yaşam alanlarını kişiselleştiriyoruz. Hayal edilen tasarımı gerçeğe dönüştürerek, istenilen renk ve desenin özgürce kullanılmasını sağlıyoruz. Pazar ve üretim pratiklerinin yanı sıra tüketici eğilimlerini iyi analiz edip tasarladığımız ürünlerimizde Nano-Seramik kaplama teknolojisi kullanarak yüksek korozyon direncini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz.


Yükleniyor...
Yükleniyor...