Hakkımızda


2003 yılından bu yana 13 yıllık yayın hayatına aralıksız devam eden Yapı Magazin Dergisi, Türkiye ekonomisinden inşaat sektörüne, mimari projelerden bilimsel yazılara kadar, gündemi yakalayan ve sektörü değerlendiren güncel bilgileri içeren aylık bir dergidir.

Yapı Magazin Dergisi, Türkiye’nin önde gelen mimarları ve mimarlık firmalarıyla söyleşilere ve üretim, tüketim, ihracat ve ithalat büyüklerine ait röportajlara yer vermektedir. Diğer yandan; enerji sistemleri, seramik-banyo, doğal taşlar, pencere-cam, boya, dekorasyon, iklimlendirme (ısıtma, soğutma, havalandırma), iskele ve kalıp sistemleri, prefabrik-çelik yapılar ve elemanları, prefabrike beton sistemleri, güvenlik, akıllı bina teknolojileri, çatı-cephe sistemleri, baca sistemleri, hırdavat-el aletleri ve elektrikli el aletleri, iş ve inşaat makinaları (beton santralleri, iş makineleri), alüminyum, çimento-beton ve beton katkıları, kapı ve pencere sistemleri, kireç, çevre düzenleme, yalıtım (ısı, su, ses, yangın) ve yapı kimyasalları konularını ele alan, sektörel haberler ve röportajları, ürün tanıtımlarını, emlak projelerini ve fuarları sunmanın yanı sıra, her ay yenilenen teknik yazılarla ve ihtisas alanlarına yönelik zengin içerikli dosya konularıyla okurlarına hizmet sağlıyor.

Yapı Magazin Dergisi, yapı sektörünün lokomotifi olarak kabul edilen inşaat sektörünün, öncü üniversitelerinden İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi gibi üniversitelerle iş birliği içinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda, Türkiye’deki önemli akademisyenlerden yapı sektörüne dair seçilmiş önemli makaleleri ve röportajlarıyla sektöre öncü olmanın gururunu yaşıyor.

Diğer yandan, inşaat malzemeleri, sektörel dernekler ve fuarlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen okuyuculara, eşsiz bir kaynak olan Türkiye’nin köklü dergilerinden Yapı Magazin Dergisi’nin amacı; yapı sektörünü, mimari projeleri ve sektördeki gelişmeleri paylaşarak, yapı sektörüne karşı bakış açısını genişletmektir.

Her yeni gün gelişmekte olan içeriğiyle yayınlarına devam eden ve yapı-inşaat sektörünün gelişimini ana misyonu olarak benimseyen Yapı Magazin Dergisi, “İnşaat, Mimarlık, Malzeme, Yapı Teknolojileri” bölümleriyle sektöre yeni içerikler katmaya devam edecek.

Sektörün, önemli kurumsal ve marka bilinirliği yüksek 70 üretici firmadan ilan almakla birlikte, çalıştığımız kurumlar; ÇATIDER, BİTÜDER, İZODER, XPS, EPSDER, İMSAD, AGÜB, BACADER, İSKAV, TMMMB, YÜF, KÜB, TGÜB, ÇEDBİG, ALÇIDER, Çimento Münhasırları Derneği, Çelik İhracatçıları Derneği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tünelcilik Derneği, Mimarlar Odası…

Yükleniyor...
Yükleniyor...