17.01.2022
Legrand Green Wellbeing Çözümleri ile Etkin Enerji Yönetimi 

Legrand Green Wellbeing Çözümleri ile Etkin Enerji Yönetimi 

Ekolojik konularda kolektif bakış açısını ürünlerine yansıtan Legrand Grup, Green Wellbeing çözümleri ile sürdürülebilir, akıllı, verimli ve konforlu bir yaşam sunuyor.

 

Legrand Grup, sürdürülebilir, akıllı, son kullanıcıların konforunu artıran aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayarak karbon ayak izini azaltmaya yönelik ürün ve çözümlerini “Green Wellbeing” konsepti ile sunuyor. Aşırı enerji tüketimi sadece bütçeyi değil aynı zamanda karbon ayak izinizi de etkiler. Green Wellbeing çözümlerimiz bu etkileri etkin enerji yönetimi ile minimuma indirmenize yardımcı oluyor. 

Bağlı enerji ölçer ile tesisatın veya belirli ekipmanların (ısıtma cihazları, sıcak su ısıtıcıları, prizler...) tüketimi ölçülebilir, herhangi bir anormal durumda akıllı telefonlara bildirim alınabilir. Tüm bağlı priz ürünleri ile anlık güç ölçümü yapılabilirken günlük, haftalık, aylık ve yıllık tüketimler izlenebilir ve uygulama üzerinden bildirimler (arıza, tüketim vb. gibi) alınabilir.

Aydınlatma kontrolü ile enerji tüketimi azaltabilirsiniz

Hareket sensörleri ile evinizin içindeki ve etrafındaki aydınlatmaların kontrolünü sağlayarak enerji tüketiminizi azaltabilirsiniz. Perde/panjurlarınızı gün ışığından maksimum seviyede faydalanmak için istediğiniz saatlerde çalışacak şekilde programlayabilir ve senaryolar oluşturabilirsiniz.

Akıllı termostatlar ile konforunuzdan ödün vermeden enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz

Çalışma saatleri oluşturabilir, bunları yaşam tarzına göre uyarlayabilir ve termostatı uzaktan kontrol ederek evinizin sıcaklığını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Sizin ve sevdiklerinizin konfor ve sağlığı bulunduğunuz iç ortamın hava kalitesine bağlıdır. Akıllı hava kalitesi ölçüm cihazları ile yaşam alanlarınızın hava kalitesini kontrol edebilirsiniz. 

Elektrikli aracınızı şarj etmek için istasyonunuzu en uygun tarife zamanına programlayarak elektrik faturanızı optimize edebilirsiniz.

 

 

 
Yükleniyor...
Yükleniyor...