09-07-2018
TÜRKİYE'DEKİ KONUT PROJELERİNİ KÖRFEZ YATIRIMCILARIYLA BULUŞTURAN İŞBİRLİĞİ

TÜRKİYE'DEKİ KONUT PROJELERİNİ KÖRFEZ YATIRIMCILARIYLA BULUŞTURAN İŞBİRLİĞİ

Gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com, yatırım ortağı olan Ortadoğu'nun lider emlak platformu PropertyFinder ile Türkiye'nin seçkin gayrimenkul projelerini Körfez yatırımcılarına sunuyor. Platform, Türkiye'deki konutları uluslararası pazara açarak yabancı yatırımcıların Türkiye'de konut sahibi olmasında öncü bir rol üstleniyor.

“Emlak.Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformuZingat.com ile Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki yedi ülkede lider emlakplatformlarına sahip Dubai merkezli Propertyfinder Group (PFG)'un iş ortaklığı,Türkiye'deki konut projelerini yurtdışına açıyor.
 
Ağustos 2017'de Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde 10 yıllık deneyimiyle yedibüyük emlak platformuna sahip Dubai merkezli Propertyfinder Group, gayrimenkulve bilgi pazarlama platformu Zingat.com'da hisse sahibi olmuştu. Zingat.com,ortaklık henüz ilk yılını doldurmadan, yurtdışında ses getiren uluslararası birpazarlama ve satış ağını hayata geçirmeyi başardı ve Türkiye'nin öne çıkanseçkin konut projelerini yurtdışına açmaya başladı.
 
Zingat.com,yabancıların Türkiye'de konut arayışında devreye girdi


PFG'nin Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki yedi ülkede lider konumdaki emlakplatformlarında Zingat.com aracılığıyla yayımlanmaya başlayan konut projeleri,sadece Körfez ve Ortadoğu yatırımcıları tarafından değil, Türkiye'degayrimenkul yatırımı yapmayı planlayan Avrupalı yatırımcılar ve yurtdışındayaşayan Türk vatandaşları tarafından da ilgiyle karşılanıyor.
 
“Ülkemizdeki seçkinkonutları yabancı alıcılara açıyoruz”


Zingat.com Kurucu Ortağı ve CEO'su Ahmet Kayhan, PFG ile kurulan işortaklığıyla birlikte Zingat.com'u tercih eden gayrimenkul geliştiricilerin veprofesyonellerin konutlarını birçok ülkede tanıtma fırsatı yakalamayabaşladığına dikkat çekti. Ahmet Kayhan, yaptığı değerlendirmede şunlarısöyledi: “Türkiye'de yabancılara yapılan konut satışında Ortadoğu ülkelerininvatandaşları ilk sıralarda yer alıyor. Zingat.com olarak, ülke ekonomisine vegayrimenkul sektörüne katkı sağlama hedefimizle, ülkemizin seçkin konutprojelerini Ortadoğulu yatırımcıların yanı sıra Avrupa ülkeleri vatandaşlarıile yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının da ilgisine sunuyoruz. Bu misyondoğrultusunda, PFG-Zingat.com iş ortaklığının hem gayrimenkul sektörü hem deülkemiz için yararlı olmasını sağlamak üzere çalışmalarımızı hızlandırmayadevam edeceğiz.” Dedi.
 
“Bu proje sayesinde yabancıyatırımcılara kolay ve hızlı bir şekilde ulaşıyoruz”


Zingat.com'un uluslararası pazarlama ve satış faaliyetlerinde birlikteçalıştığı şirketlerden biri olan Metal Yapı Konut'un Blue Lake projesi,Propertyfinder Group'un emlak platformlarında yayınlanıyor.
 
Metal Yapı Konut Satış ve Pazarlama Direktörü Neli Davidas, Zingat.com'unyurtdışında gayrimenkul satışında söz sahibi olan PFG ile iş ortaklığısayesinde Türkiye'de konut sahibi olmak isteyen yabancılara kolay ve hızlı birşekilde ulaşmayı başardıklarını ifade etti. Davidas, sözlerine şöyle devametti: “Zingat.com ile Blue Lake projemizi Propertyfinder Group'un yedi ayrıemlak platformunda İngilizce ve Arapça olarak satışa sunuyoruz. Zingat.comtarafından tasarımı da hazırlanan sayfalar ve tanıtım linkimizin görsel gücüsayesinde hızlı sonuçlar almaya başladık. Projemizle ilgilenerek bilgi almakamacıyla formumuzu dolduran yabancı müşteri sayımız her geçen gün hızlaartıyor. Bu sayede, yabancı yatırımcıların Türkiye'de konut yatırımı yapmakiçin aradıkları kriterler konusunda bilgilerimizi tazelemenin yanı sırapazarlama ve satış faaliyetlerimizi de elde ettiğimiz güncel müşteriverileriyle geliştirme fırsatı yakaladık.” Dedi.Yükleniyor...
Yükleniyor...