01-07-2019
IT Sistemlerinizi İnform İzole Güç Sistemleriyle Koruyun

IT Sistemlerinizi İnform İzole Güç Sistemleriyle Koruyun

İnform izole güç sistemleriyle genel mekanlarda kullanılan aletlerde oluşabilecek herhangi bir elektrik kaçağı olması durumda cihaza temas eden bireyleri elektrik çarpmasından koruyor.

İzolasyon trafosu ile beslediği yükleri şebeke toprağından (TN – TT sistemlerden) ayıran yapılar olarak açıklanan izole güç sistemleri, hastane ve havalimanı gibi genel mekanlarda kullanılan IT sistemlerini kesintiye uğratmamayı amaçlıyor. Bu noktada devreye giren İnform, izole güç sistemleriyle genel mekanlarda kullanılan aletlerde oluşabilecek herhangi bir elektrik kaçağı olması durumda cihaza temas eden bireyleri elektrik çarpmasından koruyor.

IT sistemler; endüstriyel işletmelerde topraklı şebekelere nazaran çok fazla tercih edilmeyen bir dağıtım sistemi olmakla birlikte, hastanelerde yer alan Grup-2 odalarında, TS IEC 60364-7-710 standardına göre kazandırdığı elektriksel güvenlikten dolayı uygulamasının zorunlu olduğu bir sistem… Sistemin amacı ise kullanılan aletlerde herhangi bir elektrik kaçağı olması durumunda elektrik kesintisi yaşatmadan, cihaza temas eden bireyleri elektrik çarpmasından korumak.Yükleniyor...
Yükleniyor...