01-12-2019
Su ve Nemin Neden Olduğu Zararlı Etkilere Karşı Etkili Çözüm: QIS Bitümax KBX

Su ve Nemin Neden Olduğu Zararlı Etkilere Karşı Etkili Çözüm: QIS Bitümax KBX

Bitüm polimer kauçuk esaslı, %1000 elastik UV dayanımlı su yalıtım malzemesi Bitümax KBX, sağlıklı ve güvenli yaşam alanları sunuyor.

 

Su ve nem; ahşap, metal, taş, tuğla gibi yapı malzemeleri üzerindeki olumsuz etkileriyle binaların kullanım ömrünün kısalmasına, yaşam alanlarımızda küf ve rutubet oluşumuna sebep olur. En aktif deprem kuşaklarından biri olan Alp-Himalaya Deprem Kuşağı üzerinde yer alan ülkemizde, korozyonu önleyerek binalarımızın ömrünü uzatan su yalıtım uygulamaları, hayati bir öneme sahip. Ayrıca su ve nem nedeniyle oluşan küf ve rutubet, solunum sistemi hastalıklarına yol açarak sağlığımızı tehdit etmekte.

Su ve nemin neden olduğu zararlı etkilere karşı etkili çözüm, QIS'ten…

QIS, bitüm polimer kauçuk esaslı, %1000 elastik UV dayanımlı su yalıtım malzemesi Bitümax KBX ile yaşam alanlarınızı güvence altına alıyor.

Beton, sıva ve şap, sıvanmış tuğla, bitümlü membran, zift, asfalt, ziftli kağıt, metal, ahşap, çinko, sac, plastik, sıvanmış veya astarlanmış gazbeton, asbestli çimento levha, çimento yonga levhalar ve benzerleri üzerine uygulanan Bitümax KBX, uzun ömürlü, konforlu ve sağlıklı yaşam alanları sunuyor.

Uygulandığı yüzeylerde, su geçirimsiz bir kaplama oluşturan Bitümax KBX; bina temellerinin bohçalamasında, perde duvarlarının ve istinat duvarlarının su yalıtımında, yer altı otopark döşemelerinin su yalıtımında, üstün bir performans sağlıyor. Teras, bahçe-teras ve balkonların su yalıtımında; beton, CTP, saç veya çinkodan imal çatı derelerinde, ıslak mekanların su yalıtımında, eski bitümlü membran, zift, asfalt, ziftli kağıt gibi yalıtımların tamiratında, toprak altında ve üstünde; yatayda ve düşeyde eksiksiz bir su yalıtımı sağlıyor.

Güneş ışığına maruz kalan yüzeylerde ve yer altında, uzun ömürlü yalıtım performansı

%1000 elastikiyete sahip olan ürün -20°C ile +200°C arasında seyreden geniş bir sıcaklık aralığında bile özelliklerini kaybetmeden, etkili su yalıtımı sağlıyor.

Yüksek UV dayanımı sayesinde teras, düz çatı ve çatı deresi gibi güneş ışığına maruz kalan alanlarda olduğu gibi, toprak altı kullanıma da uygun olan Bitümax KBX, mikroorganizma ve agresif yeraltı sularından etkilenmiyor. Kuru ve hafif nemli, emici ve emici olmayan pek çok yüzeye kuvvetle yapışarak, zaman içinde meydana gelebilecek kabarma, soyulma ve benzeri etkilere geçit vermiyor. Perde duvarların yalıtımında tek başına kullanımı mümkün olan Bitümax KBX, bitümlü membran, shingle gibi örtülerin ek yerlerinde ve tamiratlarında kullanıma da uygun.

 Yükleniyor...
Yükleniyor...