01-12-2019
Geleneksel Seyahatlerinin 12’ncisinde Nimeçatı, Rotayı Bangkok’a Çevirdi

Geleneksel Seyahatlerinin 12’ncisinde Nimeçatı, Rotayı Bangkok’a Çevirdi

Nimeçatı, geleneksel seyahatlerinin 12’ncisinde rotayı Uzak Doğu’ya çevirdi ve bu defa Bangkok – Pattaya’daydı. 20-27 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşen seyahat, katılımcıları için tam bir dinlence ve motivasyon kaynağı oldu.

 

Seyahatte ilk durak, Tayland’ın başkenti, aynı zamanda en büyük şehri Bangkok’tu. Halk dilinde Krung Thep, yani Melekler Şehri olarak anılan, Doğu’nun Venedik’i de denilen Bangkok, görülmeye değerdi. Bangkok’ta iki gün süren gezide, şehrin dünyaca ünlü Budist tapınakları ziyaret edildi.  Bangkok gezisi, Cha Praya nehir turu ile sonlandırıldı.  Seyahatin bir sonraki durağı ise Pattaya oldu. Pattaya’da Mercan Adası’na yapılan gezi ve çekişmeli tavla turnuvası da, seyahatin en kayda değer zamanlarındandı.

Zorlu geçen bir yılı aşkın sürenin ardından düzenlenen seyahat, Nimeçatı iş ortakları için dinlendirici ve motive edici bir etkinlik oldu. Yıllar önce bu seyahatlere başlarken Nimeçatı’nın yola çıkış amacı, iş ortakları ile daha güçlü olduğunu hissetmek ve onlara hep birlikte daha güçlü olduklarını hissettirmekti. Şartlar ne olursa olsun, iş dünyasının oyuncularına düşen görev, güven esaslı olarak çalışmak. Son dönemde yaşananlar bu gerçeği bir kez daha gösterdi. Diğer taraftan, çalışırken ihtiyaç duyulan moral ve motivasyona sadece Nimeçatı’nın sahip olması yetmez. Bunları iş ortaklarıyla birlikte oluşturmalı ve paylaşmalıydı.

Nimeçatı her zaman, “Büyümek yetmez, büyütmek de gerekir” ilkesi ve sorumluluğuyla hareket etti. Bunun bir yansıması olarak, “Moral bulmak yetmez, moral vermek de gerekir” dedi ve 2019’da da “Birlikte daha güçlüyüz” inancıyla oluşturduğu seyahatlerine devam etti.

 Yükleniyor...
Yükleniyor...