01-02-2020
EGGER Gebze Fabrikası İdari Binası Yenilendi

EGGER Gebze Fabrikası İdari Binası Yenilendi

EGGER Gebze Fabrikası’nda Unvan Değişim Projesi kapsamında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Mayıs 2019’da şirket unvanının EGGER olarak değişmesiyle başlayan süreçte, kurumsal kimlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından idari bina yenilenerek yepyeni bir görünüme kavuştu

 

1999 yılında inşa edilen ve kuruluşundan bu yana Gebze Üretim Tesisi’nin idari binası olarak kullanılan ofis; fonksiyonel, huzurlu, güvenli ve keyifli bir çalışma ortamı sağlanması hedeflenerek yenilendi. Gerçekleştirilen 1200 metrekarelik renovasyon, EGGER ürün yelpazesinde yer alan dekoratif ürünler, parke ve yapı ürünleri kullanılarak gerçekleşti. Tamamen EGGER ürünlerinin kullanıldığı ofiste, doğal malzeme dokusu ile sadeliğin renklerle buluşması sağlanırken, kurumsal kimlik ile uyumlu bir atmosfer oluşturuldu.

Ofis projesinin tamamlanmasının ardından gerçekleşen açılışa, EGGER Grup Teknoloji ve Üretim Bölüm Direktörü Hannes Mitterweissacher, EGGER Grup Finans Direktörü Martin Reinberger, EGGER Grup Kenarbandı Üretim Direktörü Thomas Streichardt, EGGER Gebze Yönetim Ekibi, tasarım ve proje ekipleri ile tüm ofis çalışanları katıldı. Açılış töreni, tüm ofis çalışanlarının davetli olduğu kahvaltı ve pasta ikramı ile sona erdi.

Dış cephesi korunarak renove edilen ofis binasının girişten merdivenlere kadar yapısal ve iç mekan tasarımına yönelik tüm alt yapısı değişti. Kapsamlı iç mimari yenileme projesi dahilinde, klima ve havalandırma sistemleri, aydınlatma sistemleri, kamera sistemleri, yangın algılama ve acil anons sistemleri, elektrik altyapısı, sabit ve hareketli mobilya sistemleri, zemin döşeme malzemeleri, akustik tavan sistemleri, tüm ıslak hacim alanları ve donanımları, mutfak servis alanları, toplantı salonları ve donanımları ile dinlenme alanları proje tasarımı doğrultusunda ele alınıp yenilendi.

Sıfır Kaza hedefiyle iyileştirmeler yapıldı

İş güvenliği kapsamında ofis binasında proje süresince iyileştirmeler yapılarak, “Sıfır Kaza” hedefine uygun olarak düzenlemeler yapıldı. Acil çıkışlar için bina dışında bulunan merdivenler gözden geçirildi, yangın algılama sistemi revize edilerek anons sistemi kuruldu. Çalışanlar için yaya yürüme yolları yeniden düzenlenerek optimize edildi. Binadaki havalandırma sistemi de revize edilerek, termal konfor şartları iyileştirildi. 

Tamamlanması yaklaşık altı ay süren proje kapsamında yaklaşık 800 metrekare EGGER Parke 250 plaka OSB, 300 plaka EGGER Eurodekor ve 4 metreküp masif ahşap kullanıldı.

 Yükleniyor...
Yükleniyor...