01-08-2020
Qıs Polimax ile Çatlaksız, Boşluksuz, Mükemmel Yalıtım

Qıs Polimax ile Çatlaksız, Boşluksuz, Mükemmel Yalıtım

Poliüretan esaslı, tek bileşenli, soğuk uygulamalı, sıvı halde elastik yalıtım membranı QIS POLİMAX ile teras, çatı ve balkonlardan banyo, mutfak gibi ıslak zeminlere; metal ve mozaik yüzeylerden köprü, viyadük, tünel gibi beton yapılara kadar her alanda mükemmel yalıtım sağlayın.

 

Yüksek çatlak örtme kapasitesine sahip, QIS Polimax, çatılarda, teras ve balkonlarda, banyo ve mutfaklarınızda yer alan ıslak zeminlerde, metal ve mozik yüzeylerde, hatta köprü, viyadük, tünel gibi beton yapılarda kolay uygulanabilir özelliğe sahiptir. Yüksek çatlak örtme kapasitesiyle, uygulandığı yüzeylerde derzsiz ve eksiz kaplama sağlar. Alkali ve kimyasallara karşı dayanıklı olan QIS Polimax’in donmaya karşı da dayanımı yüksek olduğu gibi, buhar geçişini de engellemez.

QIS Polimax ile kolay uygulamalı yalıtım:

Yüzeyi temiz ve kuru bırakın

Öncelikle uygulama yüzeyini toz, yağ, boya, kür gibi yapışmayı önleyen maddelerden arındırın ve yüzeyin kuru kalmasına özen gösterin.

QIS Polimax’in uygulandığı beton en az 28 günlük olmalıdır. Uygulama yüzeyindeki nem oranı %10’u geçmemelidir.

Çatlak, boşluk ve derzleri yok edin

Beton yüzeyindeki çatlak ve boşlukları temizleyerek QIS POMA 35 esnek poliüretan mastik ile doldurarak yüzeyi düzgün hale getirin. Geniş çatlak, boşluk ve yüzey bozuklukları, tamir malzemesi ile sıvayın ve astarlama işlemini gerçekleştirin. Beton gibi emici yüzeylerde QIS PU ASTAR ile; nemli veya seramik gibi emici olmayan yüzeylerde ise, su bazlı epoksi astar QIS EPO kullanılmalıdır.

Ardından, yüzeye dökülen Polimax’i rulo ile yüzeyde dağıtın. Malzemenin havasız tabanca ile uygulanması da mümkündür. İlk uygulamanın ardından, 6-24 saat içinde ikinci kat uygulamayı gerçekleştirin.  Kenar ve köşe uygulamalarında file kullanılmalıdır. File uygulamasında öncelikle malzemeyi yüzeye sürün, daha sonra, fileyi malzemenin içine bastırırak yerleştirin ve üzerine tekrar malzeme sürerek uygulamayı tamamlayın.Yükleniyor...
Yükleniyor...