01-01-2021
Prysmian Group DOW JONES Dünya Sürdürülebilirlik Endeksi’nde Puanını Yükseltti

Prysmian Group DOW JONES Dünya Sürdürülebilirlik Endeksi’nde Puanını Yükseltti

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Dow Jones Dünya Sürdürülebilirlik Endeksi’nde 2019’da 84 olan puanı, S&P Global CSA tarafından yürütülen 2020 yılı incelemesi sonucuna göre, 86’ya yükseldi. Küresel seviyede sürdürülebilirlik endeksine dahil edilen Prysmian Group, endekste yer alan 3.400 şirket arasında kablo üretimi yapan tek şirket olarak öne çıktı.

 

Dow Jones Dünya Sürdürülebilirlik Endeksi’nde ELQ Elektrikli Parçalar ve Ekipmanlar grubunda 2020 yılında puanını 86’ya yükselten Prysmian Group, geçen yılki puanını koruduğu İnovasyon Yönetimi ve puanını geliştirdiği Çevresel Raporlama, Sosyal Raporlama ve Yeni Yetenekleri Çekme ve Elde Tutma alanlarında en iyi sonuçları aldı.

Prysmian Group CEO’su Valerio Battista konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: Sürdürülebilirlik aynı zamanda büyüme stratejimizin de temel ögelerinden biri. Enerji nakil hatları ve telekomünikasyon ağları için en gelişmiş kablo ve fiber optik teknolojisini sunarak, yenilenebilir enerji kaynaklarını ve dijital ve karbondan arındırılmış bir dünyaya dönüşümü desteklemeye olan bağlılığımızı gösteriyoruz.”

“Türk kablo sektöründe inovasyona öncülük ediyoruz”

Prysmian Group’un Türkiye operasyonu olan Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè ise şunları söyledi: “Karbon ayak izi, döngüsel ekonomi, enerji dönüşümü ve dijitalizasyon için düşük karbonlu ürün inovasyonları da dahil olmak üzere kapsamlı ve 360 derecelik bir inovasyon felsefesini benimsiyoruz. Türk Prysmian Kablo olarak biz de aynı doğrultuda, telekomünikasyon ve enerji altyapılarında sürdürülebilirliği destekleyen yenilikçi ürünler geliştirmeye, ‘yeşil’ ürünlerin satışını artırmaya, enerji ve telekomünikasyonun herkes için erişilebilir olmasına katkıda bulunmaya ve yenilenebilir enerji ve sürdürülebilir teknolojilerin üretimini desteklemeye odaklandık. Türk kablo sektörünün Ar-Ge’ye en çok yatırımı yapan şirketi olarak, inovasyon ve gelişime öncülük ederek yatırımlarımıza devam edeceğiz.”

Sürdürülebilirliği inovasyon gücüyle geliştiriyor

Daha yüksek ve daha güvenilir performans garantileyen tamamen geri dönüştürülebilir bir kablo olan P-Laser gibi inovasyonlar, daha verimli ve sürdürülebilir enerji nakil hatları geliştirilmesine de katkıda bulunuyor. P-Laser HVDC kablo teknolojisinin kullanımı, enerji nakli projelerinde bir kilometre taşı olan Alman Koridoru projelerinde de tercih edildi. Sürdürülebilirlik hedeflerine paydaşlarıyla ulaşıyor

Prysmian Group, sürdürülebilirlik hedeflerine paydaşlarının katılımıyla ulaşabileceğine ve paydaş katılımının, sürdürülebilirlik stratejisinin önemli ve temel bir parçası olduğuna inanıyor. 2020 yılı içinde Prysmian Group, Bloomberg internet sitesi ve 50 iklim liderinin ev sahipliğini üstlendiği ve katılımcı şirketlerin iklim değişikliğine yönelik fikir ve tecrübelerini paylaştığı bir forum olan 50 Sürdürülebilir ve İklim Lideri uluslararası iş topluluğuna katıldı.

 

 Yükleniyor...
Yükleniyor...