04.10.2021
Vaillant, 700 Kat Daha Çevreci ve Verimli Isı Pompasını Sektöre Sunuyor

Vaillant, 700 Kat Daha Çevreci ve Verimli Isı Pompasını Sektöre Sunuyor

Kombinin yanı sıra ısı pompalarında da çevreci ve akıllı sistemler sunan Vaillant, sektördeki benzerlerine göre küresel ısınma potansiyeli açısından 700 kat daha çevreci ve verimli aroTHERM Plus ısı pompasını tüketicileriyle buluşturuyor.

Vaillant’ın 147 yıllık deneyimi ve teknolojisinin bir sonucu olan aroTHERM Plus ısı pompası, benzerlerine göre küresel ısınma potansiyeli açısından 700 kat daha çevreci ve verimli olması ile dikkat çekiyor. Isı pompalarının hem verimlilikleri hem de doğa dostu yapıları ile öne çıktığını belirten Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, “Yeni cihazımız aroTHERM Plus bize göre gerçekten devrim yaratacak bir cihaz. Vaillant bu özellikte bir ürünü Türk tüketicisinin kullanımına sunan ilk firma olacak” dedi.  

Son yıllarda enerji kullanımının çevre üzerine etkisi anlamında hem standartların düzenlendiğini hem de tüketicilerin bilinç düzeyinin arttığını kaydeden Alper Avdel, “Günümüzde hibrit, hidrojen ya da hava, su ve toprak kaynaklı ısı pompaları gibi çok çeşitli yeni nesil teknolojiler gündemde. İklimlendirme sektörü bu anlamda kuvvetli bir gelişim içinde. Gelecekte özellikle ısı pompaları ve hidrojen ile çalışan cihazlar öne çıkacak. Biz de geleceğin ısıtma sistemleri olarak değerlendirdiğimiz ısı pompalarını uzun süredir tüketicilerle buluşturuyoruz. aroTHERM Plus ısı pompamız bu doğrultuda yaptığımız yatırımlardan biri” diye konuştu.

AroTHERM Plus; ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyaçlarını konforlu bir şekilde karşılıyor

Türkiye’de kullanılan kombilerin C ve altı enerji verimlilik sınıfına sahip olduğu düşünüldüğünde, A+++ verimlilik sunan aroTHERM Plus ısı pompasının verimliliği ve çevreciliği dikkat çekiyor. Yeni nesil R290 soğutucu akışkana sahip aroTHERM Plus, şu anda piyasada yaygın olarak kullanılan soğutucu doğal akışkana sahip diğer sistemlerle karşılaştırıldığında CO2 emisyonu açısından yaklaşık 700 kat daha çevreci bir çözüm sunuyor. aroTHERM Plus 5,07’e varan COP değeri ile sağladığı yüksek verim sayesinde minimal elektrik enerjisi ile mahallin ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyaçlarını konforlu bir şekilde karşılıyor. 4,5,8,12 ve 15 kW olarak beş farklı kapasiteye sahip olan aroTHERM Plus, evlerde var olan sistemlerin yenilenmesine gerek kalmadan cihaz kurulumu yapılmasını da mümkün kılıyor. Dış ünitenin gürültü seviyesi üç metre mesafede 28 dB olarak hesaplanan aroTHERM Plus yakın mesafeli binalarda bile düşük ses seviyesiyle öne çıkıyor. 75 °C akış sıcaklıklarına ulaşabilen model, soğuk iklimler için de ideal çözüm sağlıyor.

 
Yükleniyor...
Yükleniyor...