01-02-2021
Emas Makina Sanayi A.Ş.Pazarlama Müdürü Atakan Unan:  Şık, İnovatif ve Çevre Dostu Ürünlerle Katma Değer Yaratıyoruz   

Emas Makina Sanayi A.Ş.Pazarlama Müdürü Atakan Unan: Şık, İnovatif ve Çevre Dostu Ürünlerle Katma Değer Yaratıyoruz  

Yaşam alanlarındakullanılan ısıtma sistemleri, nem oranını ciddi oranda düşürerek ortamdakihavanın kurumasına neden oluyor. Nem dengesinin kaybı, insan vücudunda,mobilyalarda ve zeminde pek çok sorunu da beraberinde getiriyor. E.C.A sektöreyeni sunduğu Nem hazneli radyatörler ile yaşam alanlarımızı ısıtırken sağlımızıda güven altına alıyor. Nem hazneli radyatörleri ve sektörde fark yaratan diğerinovasyonları Emas Makina Sanayi A.Ş. Pazarlama Müdürü Atakan Unan ilekonuştuk.

 

30 yılı aşkın bir süredirısıtma sistemlerinin en güçlü markalarından biri olarak faaliyetlerini sürdürenE.C.A. sektöre sunduğu ürünlerle yuvaları sağlıklı bir şekilde ısıtırken,tasarımlarıyla yaşam alanlarımızda daha modern ve şık ortamlar yaratıyor. Nemhazneli radyatörleri bu yıl kullanıcıların beğenisine sunan E.C.A., yeniürünüyle geleneksel tasarım anlayışını geride bırakıyor.  Radyatörün üst kapağı ile bütünleşik tasarımasahip nemlendirme haznesi, üzerindeki dekoratif buhar delikleri sayesinde yaşamalanlarındaki havayı nemlendirerek, kullanıcıların kuru bir ortama maruzkalmalarını önlüyor.

"İdeal İklim"mottosuyla sektöre yeni bir soluk getiren, Confeo Premix kombiler de hemtasarımıyla fark yaratıyor hem dijital ve bağlanabilir özellikleriyle hayatı kolaylaştırıyorhem de düşük atık gaz emisyonu ile gelecek nesillere yaşanabilir bir dünyamiras bırakmak noktasında E.C.A. vizyonunu ortaya koyuyor. Yeniliklerle ilgilidetayları Yapı Magazin dergisine anlatan Emas Makina Sanayi A.Ş. PazarlamaMüdürü Atakan Unan, “E.C.A. olarak her adımımızın geleceğe yönelik bir yatırımolduğu bilincindeyiz ve bu nedenle sürdürülebilirliği önceliğimize alarakçalışmalarımıza devam ediyoruz. Kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını gözetirken inovatif, çevreci ve katma değer sağlayan ürünler yaratmaya da odaklanıyoruz”diyor.

 

 

Günümüz koşullarındayaşadığımız ortamdaki havanın kalitesi, konfor şartları bir lüks olmaktan çıkıpbu kriterlerin sağlığımız için büyük bir önem taşıdığı, pandeminin de etkisiyledaha iyi anlaşıldı. Bu noktada kullanıcı sağlığı ve sektöre kazandırdığıinovasyon açısından nem hazneli radyatörlerinizden bahseder misiniz?

İçinde bulunduğumuzpandemi koşulları nedeniyle daha fazla vakit geçirmek zorunda olduğumuz yaşamalanlarımızda kullandığımız ısıtma sistemleri, nem oranını ciddi orandadüşürüyor ve ortamın havasının kurumasına neden oluyor. Nem dengesinin kaybıise insan vücudunda, mobilyalarda ve zeminde pek çok sorunu beraberindegetiriyor. E.C.A. olarak tüketicimizin ihtiyaç ve istekleri doğrultusundatasarladığımız nem hazneli radyatörlerimizi bu yıl tüketicilerimizin beğenisinesunduk. Radyatörün üst kapağı ile bütünleşik tasarıma sahip nemlendirmehaznesi, üzerindeki dekoratif buhar delikleri sayesinde yaşam alanlarındakihavayı nemlendirerek, kullanıcıların kuru bir ortama maruz kalmalarını önlüyor.Kuru havadan kaynaklanan sağlık problemlerinin önüne geçmek üzere degeliştirilen nem hazneli panel radyatörler, kullanım ortamı açısından da birçokhasarın önüne geçiyor. Dekoratif bir tasarıma sahip nem haznesinin buhardelikleri, radyatör kapağını açmadan rahat bir biçimde hazneye sudoldurulmasına olanak veriyor. Öte yandan nem haznesi kolayca radyatördençıkartılıp elde veya bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Sektörün gündemindeki birdiğer konu da dijitalleşme ve bağlanabilirlik… “Kombinin geleceğine dokunun”mottosuyla sektöre sunduğunuz Confeo Premix’in dijitalleşme ve bağlanabilirliknoktasında kullanıcılarına sağladığı fayda ile ilgili neler söylersiniz?

Dijitalleşme, tümsektörler için artık bir ihtiyaçtan ziyade zorunluluk haline geldi; pandemikoşulları da bunu hızlandırdı. Sektöre yakın zamanda sunduğumuz Confeo Premixde dijitalleşme ve bağlanılabilirlik noktasında günümüz ve geleceğe paralelolarak tasarlandı. Confeo Premix’in akıllı oda termostatları ile iOS ve Androiduygulamaları sayesinde internet üzerinden kontrol edilebilme ve sessiz çalışmaözelliği tüketiciler tarafından çok sevildi. Kullanıcılarımıza da oldukça faydasağlayan bir özellik olduğunu düşünüyoruz. Her zaman dijitalleşme noktasındaçalışmalarımızı sürdürmeyi planlıyoruz.

 

 

Confeo Premix’in Ar-Gesüreçlerinden, bu ürünün üretim sürecinde kullandığınız teknolojilerden,özellikle “ideal iklim teknolojisi” olgusundan, çevre ve enerji verimliliğibakımından ürünün sahip olduğu özelliklerden ve pazardaki güncel durumundan dabahseder misiniz?

E.C.A. olarak heradımımızın geleceğe yönelik bir yatırım olduğu bilincindeyiz ve bu nedenlesürdürülebilirliği önceliğimize alarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.Kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını gözetirken inovatif, çevreci ve katma değer sağlayanürünler yaratmaya da odaklanıyoruz. Ar-Ge merkezimiz tarafından tasarlanan yeniürünümüz Confeo Premix, düşük atık gaz emisyon değerleri ile çevreci ve Avrupanormlarını sağlayan bir ürün olarak pazarda yer alıyor.

Dikey panelradyatörleriniz, Icon aynalı radyatörleriniz ve Color radyatörlerinizle yaşamalanlarını ısıtırken, aynı zamanda kullanıcılarınıza daha şık ortamlarsunuyorsunuz. Bu ürünlerin mimari tasarıma etkileri nedir?

Ürünlerimiz,tüketicilerimizin temel ihtiyaçlarından biri olan ısınma ihtiyacını karşılıyor.Ancak kullanıcılarımızın gördükleri ve evinde konumlandırdıkları ürünlerinestetik olarak iyi durmasına da dikkat ediyor; daha şık durmalarını istiyoruz.Ürünlerimizi dış görünüş olarak geleneksel kombi, radyatör anlayışındançıkarmaya çalışıyoruz ve bu noktada da başarılı olduğumuzu düşünüyoruz.İhtiyaçlar ve istekler doğrultusunda özel olarak tasarlanan ürünlerimizin hembizim için hem de tüketicilerimiz için olumlu etkileri olduğunu söyleyebiliriz.

Şirket içerisindekiiletişim, eğitim çalışmaları, lojistikte operasyonel mükemmellik, satış vesatış sonrası hizmetler noktasında dijital teknolojilerin getirdiğiolanaklardan nasıl faydalanıyorsunuz. Bu alanlarda devam etmekte olan veyaileride hayata geçirmeyi planladığınız yeni yatırımlar var mıdır?

Kurum olarak iç iletişimeçok önem veriyoruz. Çalışanlarımızın sürekli gelişim halinde olması ve doğruiletişimin kurulması bizim için çok büyük önem taşıyor ve bunu her zamangerçekleştirmeye çalışıyoruz.  Satışsonrası hizmetler noktasında pandemi süreciyle birlikte “E.C.A. Mobil”uygulaması tüketicilerimizin telefonlarında yer almaya başladı. “E.C.A. Mobil”uygulamasıyla birlikte satış sonrası tüketicilerimiz 7/24 müşteritemsilcilerine ulaşabiliyorlar. Ayrıca kendilerine en yakın E.C.A yetkiliservis noktalarını görebiliyorlar. Tüketiciler yaşadıkları arızayı “E.C.A.Mobil” uygulamasına fotoğraf ve video olarak yükleyip, teknik ekibe daha hızlıve kolay bir şekilde ulaşabiliyorlar. Tüketicilerimiz bu uygulamaya sadecehizmet aldıkları telefon numaralarıyla erişim sağlayabiliyor.

2020 E.C.A. için nasılgeçti? 2021 ve daha ilerisi için öngörüleriniz ve hedefleriniz nelerdir?

2020 yılı pandemisebebiyle herkesin sarsıldığı bir yıl oldu. Pandemi döneminde bütün tedbirlerinalınması ve haziran ayında yeni normal dönemle birlikte, E.C.A. için iyi biryıl olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıllara göre her geçen yıl üzerine eklemeleryaparak ilerlediğimizi görüyoruz ve bu durumdan mutluluk duyuyoruz. 2021yılında Emas Makina olarak iç ve dış pazarda büyümemizi sürdürmeye devamedeceğiz ve 2021 yılının iklimlendirme sektörü açısından hareketli olacağınıdüşünüyoruz.  Ayrıca dış pazardaki satışfaaliyetlerinin artırılması her yıl olduğu gibi bu yılda en önemli hedeflerimizarasında yer alıyor.Yükleniyor...
Yükleniyor...